У Сімферополі силовики оточили будівлю кримськотатарського телеканалу АТR та увійшли всередину, триває обшук.

«Приїхав повний Камаз з силовиками, купа слідчих з ФСБ і Слідчого комітету. Зараз ведуть бесіду з керівництвом. Біля кожного кабінету виставили озброєну людину. Трохи паралізували роботу, але ефір поки йде. Знімати забороняють, погрожують забрати техніку. Дивіться новини о 12 за московським. Швидше за все будуть проводити обшук», - написав у FB журналіст Шевкет Наматуллаєв.

 

За словами журналіста Османа Пашаєва, співробітники ФСБ в супроводі озброєних людей шукають у будівлі кримськотатарською телеканалу АТR відеозаписи від 26-27 лютого 2014 року, коли будівлі Ради міністрів і Верховної Ради Криму були захоплені озброєними людьми в камуфляжі без розпізнавальних знаків.

«Приблизно годину тому на АTR нагрянули спецслужби, проводять обшук, нібито, шукають матеріали з 26-27 лютого 2014 р., хоча ще минулого року всі матеріали канал надав. Погрожують забрати сервер», - пише Пашаєв.

Наприкінці вересня 2014 року на адресу керівництва телеканалу надійшов лист від «Центру з протидії екстремізму», в якому було сказано, що АТR «наполегливо закладає думку про можливі репресії за національною і релігійною ознакою, сприяє формуванню антиросійської громадської думки, навмисно розпалює серед кримських татар недовіру до влади та її дій, що побічно несе загрозу екстремістської діяльності». На цій підставі співробітники МВС висунули ATR вимогу надати всі документи і список осіб, офіційно працевлаштованих на телеканалі.

17:08 UPD: Поліція по гучномовцю намагається розігнати людей, які збираються під будівлею телеканалу АТR. Загрожують адміністративним штрафом від 10 до 20 тисяч рублів. Про це повідомила Еміне Джапарова з Крим_SOS.

«Поліція ретельно фіксує всіх присутніх під будівлею телеканалу АТR для пред'явлення штрафних санкцій за «несанкціонований мітинг». Штрафи теж озвучили вже – від 10 до 20 тисяч рублів. Все за вже накатаною – як було 3 травня, коли до Криму не пустили Мустафу Джемілєва і кілька тисяч кримських татар зібралися на підтримку свого лідера. Досі прокуратура Криму шукає цих «правопорушників». Так було, коли обшукували будинок Міллі Меджлісу», - зазначила вона.

17:29 UPD: «Вони обшукують кабінети, перевіряють столи, комп’ютери. Вони вилучають відео, яке їх цікавить. Зокрема, їх цікавлять всі події, які стосуються 26 лютого минулого року – мітинг біля будівлі Верховної Ради Криму», - сказала Громадському журналістка ATR Сафіє Абдулаєва.

Йдеться про кримськотатарський мітинг, під час якого внаслідок давки загинули двоє людей.

/фото Османа Пашаєва і investigator.com.ua

Поділитись: