Їх судитимуть за статтею за тероризм

В анексованому Криму на 18 травня запланований суд над чотирма кримським татарами.

А саме цього дня важлива для кримських татар дата – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, сказав в ефірі Громадського координатор Кримської контактної групи з прав людини Абдурешид Джеппаров.

«Суд над чотирма людьми за 205 статтею (у Кримінальному кодексі РФ: теракт – ред.). Одному з них загрожує довічне ув’язнення, іншим – до 10 років позбавлення волі. Суд відбудеться 18 травня, що є знаковим для нас», – сказав він.

Правозахисник також додав, що спочатку суд планувався у Ростові, але було вирішено провести його у військовому гарнізоні Сімферополя.

«18 травня – коли для кримських татар це такий скорботний день, вони спеціально призначили суд щодо чотирьох наших товаришів. Це просто ще одна риса, яка характеризує Росію», – сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Нагадаємо, 7 травня в окупованій Євпаторії силовики затримали 25 кримських татар. Їх відвезли на допит до відділку поліції і взяли відбитки пальців.

Днем раніше в окупованому селищі Молодіжне Сімферопольського району від 30 до 50 озброєних людей увірвалися в мечеть і спробували вивезти в невідомому напрямку більше 100 мусульман.

8 травня самоназваний прокурор окупованого Криму Наталія Поклонська сказала, що нещодавні затримання кримських татар здійснювалися в рамках «профілактичних рейдів» напередодні 9 травня.

Поділитись: