У Сінгапурі мають стратити чоловіка за торгівлю канабісом. Активісти стурбовані, що він не мав доступу до адвоката

Тангараджу Суппіа
Тангараджу СуппіаFacebook / Transformative Justice Collective

У Сінгапурі 25 квітня мають повісити 46—річного Тангараджу Суппіа, якого визнали причетним до торгівлі канабісом. Однак активісти заявляють, що чоловік не мав належного доступу до адвоката.

Про це повідомляють BBC та The Guardian.

Суппіа засудили до смертної кари 2018 року. Його визнали винним у співучасті за попередньою змовою в торгівлі наркотиками. Суддя визнав, що чоловік був власником номера телефону, який використовували для координації спроби доправлення кілограма канабісу з Малайзії та Сінгапуру у 2013 році.

Тангараджу не спіймали під час доправляння товару. Однак прокуратура заявила, що саме він відповідав за координацію, оскільки кур'єр телефонував на два номери телефону, які належали Тангараджі. Сам чоловік запевняє, що він не був тією людиною, яка спілкувалася з кур'єром. За словами Тангараджі, він загубив один із телефонів, а другий номер телефону йому не належить.

Чоловік оскаржував смертний вирок. Проте апеляційний суд теж став на бік прокуратури й визнав, що Тангараджу відповідав за координацію доправляння наркотиків.

Родина наполягає, що Тангараджу не причетний до того, у чому його обвинувачують. «Він морально підготувався до настання цього дня. Він дійсно відчуває, що є велика несправедливість і що його стратять за те, чого він не робив», — сказала його племінниця Субхашіні Іланго.

Правозахисні активісти Сінгапуру занепокоєні розглядом справи. Вони стурбовані тим, що чоловік не мав належного доступу до адвоката та перекладача, тож йому довелося самотужки захищати себе в апеляційному суді. Влада ж запевняє, що Тангараджу мав доступ до адвоката протягом усього процесу.

Активістка Кірстен Хан, яка закликає до реформи системи правосуддя в Сінгапурі, заявила, що за останній рік стало майже неможливим знайти адвоката, який би захищав засуджених до смертної кари в апеляційному суді. Наприклад, малазійця із проблемами інтелектуального розвитку у квітні 2022 року в суді захищала його мати. Його все ж засудили до смертної кари і стратили наступного дня після засідання.

За Тангараджу заступився британський мільярдер Річард Бренсон, заявивши, що Сінгапур «можливо, збирається вбити невинну людину» через «більш ніж сумнівні обставини». У МВС Сінгапуру закинули Бренсону неповагу до місцевих судів.

У Сінгапурі діють одні з найсуворіших у світі законів про боротьбу з наркотиками. Закон передбачає смертну кару за продаж наркотиків та менш суворе покарання для кур'єрів, які перевозять товар.