У складі так званої приватної військової компанії «Вагнер», яка воює у Сирії, є підрозділ «Карпати», до якого входять близько 40 українців.

У складі так званої приватної військової компанії «Вагнер», яка воює у Сирії, є підрозділ «Карпати», до якого входять близько 40 українців.

Про це йдеться в розслідуванні проекту «Радіо Свобода» — «Донбас.Реалії».

Як відомо, на початку лютого міжнародна коаліція на чолі із США атакувала з повітря угрупування сирійських військ, що підтримують президента Башара Асада, внаслідок чого загинули сотні військових. 

Згодом з'ясувалось, що більшість жертв атаки були учасниками ПВК «Вагнера», яка також брала участь у бойових діях на Донбасі на боці Росії. Лідером цієї структури називають Дмитра Уткіна, відомого на прізвисько «Вагнер».

Повідомлялось також, що серед жертв американського авіаудару також був громадянин України Володимир Вінограденко.

Виявилося, що він не єдиний українець, який воює за гроші у російській військовій кампанії.

«В складі колони, яку розбили сили коаліції, нібито була ціла група вихідців з України. Як стверджують бойовики, чиї знайомі стали очевидцями події і вже давно служать у ПВК «Вагнера», назва групи говорить сама за себе – «Карпати», — йдеться у повідомленні.

В СБУ журналістам «Донбас.Реалії» підтвердили, що така група існує.

«Службі вдалося отримати персональні дані майже 2 тисяч найманців ПВК «Вагнера». При цьому кількість ідентифікованих українців з нелегальної приватної військової компанії — майже 40 осіб», — повідомляється у розслідуванні.

З публікацій російського видання «Фонтанка», яке вже кілька років відстежує діяльність «групи Вагнера», стало відомо, що спочатку підрозділ «Карпати» створювали для диверсій в тилу української армії.

Але через слабку підготовку складу від цієї ідеї відмовилися, після чого українців переправили до Сирії.

«У 2017 році група була розгорнута у підрозділ «Весна» (за позивним командира), його чисельність доведена до 100–150 осіб. Крім українців, до групи увійшли жителі «козачих» регіонів Росії і п’ятнадцять-двадцять уродженців Чечні», – мовиться у повідомленні видання.

Всього ж в СБУ є перевірені дані про загибель трьох громадян України в Сирії в період з березня по квітень 2016 року.

Перший — Едуард  Приходько, позивний «Боцман». На момент загибелі йому було 48 років. Зареєстрований у Горлівці. Він воював на стороні угруповань «ЛНР» і «ДНР» на Донбасі. Загинув в районі сирійського міста Пальміра 8 березня 2016 року.

Другий — Олександр Конашенков. Позивний «Конан», 27 років. Родом з Новогродівки, Донецька область. Воював на Донбасі в лавах бойовиків. Особистий номер в ПВК «Вагнера»: М-1349. Загинув 12 березня 2016-го в районі Пальміри.

Третій — Олександр Кияшко, позивний «Кеша», 23 роки, Донецьк, Україна. Воював на Донбасі у складі угруповань «ЛНР» і «ДНР». Загинув біля сирійського міста Латакія 8 квітня 2016 року.

Отаман казацького товариства «Ховріно» Євген Шабаєв, який постійно спілкується з членами «ПВК Вагнера», каже, що причиною того, що українці беруть участь у ПВК «Вагнера» є саме фінансова складова. «Для людей, які проживають в Донецьку і Луганську, 150–200 тисяч рублів – це шалені гроші. При середній зарплаті 5 000. За місяць такі гроші не заробиш, тому люди погоджуються», — сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» створили, щоб не визнавати втрати російської армії у війні в Сирії — дослідники воєнних конфліктів

Поділитись: