У Словаччині запевнили, що не будуть розривати приватні військові контракти з Україною

Петер Пеллегріні
Петер ПеллегрініFacebook

Словаччина не буде розривати приватні контракти з Україною у військовій сфері, хоча новий прем'єр країни Роберт Фіцо казав, що не відправить Україні «жодної кулі».

Про це сказав глава парламенту Словаччини Петер Пеллегріні, цитує SME.

Він нагадав, що боєприпаси для України також виробляють на напівдержавних підприємствах. Об’єкти на сході Словаччини, де з ініціативи Німеччини ремонтують пошкоджену українську військову техніку, знищувати не будуть, запевнив Пеллегріні.

Він заявив, що уряд Словаччини більше не надсилатиме Україні жодної військової допомоги зі складів своїх збройних сил. Однак, за його словами, це не означає, що Словаччина відвертається від України.

Під час зустрічі з головою Європарламенту Робертою Мецолою у Брюсселі Пеллегріні заявив, що Словаччину «слід оцінювати за діями, а не за політичними заявами». Так, він сказав, що Словаччина надає гуманітарну та технічну допомогу Україні, допомогу в розмінуванні. А прем'єр-міністри Словаччини та України більш детально обговорять цю співпрацю на робочій зустрічі в Ужгороді.

На запитання, чи підтримає його країна пакет фінансової допомоги Україні на 50 мільярдів євро, Пеллегріні заявив, що «Словаччина належить до тих країн, які хочуть переконатися, що сума в 50 мільярдів для України не залишиться безконтрольною і ці ресурси не опиниться в руках спекулянтів».

Після того, як на парламентських виборах у Словаччині перемогла партія SMER-SD на чолі з проросійським діячем Робертом Фіцо, тимчасовий уряд країни заявив, що припинив надсилати подальшу військову допомогу Україні.

Під час виборчої кампанії Фіцо заявив: якщо SMER буде в наступному уряді, а російсько-українська війна доти не закінчиться, уряд буде підтримувати лише гуманітарну допомогу і не відправить Україні «жодної кулі». Пізніше він повторював цю думку: «Краще нехай вони [Україна і росія] 10 років домовляються про мир, ніж 10 років вбивають одне одного без жодних висновків».

Він також застерігав від виділення пакета допомоги Україні на 50 мільярдів євро від ЄС, пояснюючи це корупцією. До того, як партія SMER-SD стала керівною, Словаччина від лютого 2022 року схвалила 13 пакетів військової допомоги Україні на загальну суму 671 млн євро.