Фото:

Marian Kotleba / Facebook

Керівника праворадикальної проросійської «Народної партії наша Словаччина» Маріана Котлебу засудили до чотирьох років ув’язнення через поширення екстремізму шляхом роздачі чеків на суму 1488 євро ㅡ це число є неонацистським шифром.

Про це повідомляє словацьке видання Aktuality.

Розгляд справи у спеціалізованому кримінальному суді почався в січні 2020 року, коли справу проти Котлеби перекваліфікували на більш серйозну: його звинуватили в підтримці та просуванні груп, що загрожують правам громадян.

У суді підтвердили, що політик передавав банківські чеки на суму 1488 євро кожен трьом малозабезпеченим родинам у 2017 році. У цьому числі експерти побачили відомий неонацистський шифр, у якому «14» є посиланням на програму збереження «білої раси» американського терориста Девіда Лейна, а «88» — абревіатурою з восьмих літер латинського алфавіту, яке позначає гасло «Heil Hitler!» (Вітайте Гітлера!).

Зрештою, Котлебу засудили до 4 років і 4 місяців позбавлення волі, але він планує подати апеляцію.

Чим відомий Котлеба?

У 2013 році він став головою регіону Банська Бистриця у Словаччині, а вже через три роки його «Народна партія наша Словаччина» пройшла в парламент, де він очолив групу з 14 депутатів.

«Народна партія наша Словаччина» пропагує антисемітизм, расизм, ненависть до ромів, створення парамілітарних угруповань і виступає за вихід Словаччини з ЄС і НАТО. Водночас вона прихильно висловлюється щодо Росії.

У 2013 році, під час Революції Гідності в Україні, Котлеба назвав її учасників «терористами» і підтримав тодішнього президента Віктора Януковича.

Поділитись: