Світ

У Словенії більшість у парламенті отримали консерватори з антимігрантською риторикою — екзит-поли

4 червня, 2018 00:50
Світ/У Словенії більшість у парламенті отримали консерватори з антимігрантською риторикою — екзит-поли
Зберегти
Вигляд
Під час передвиборної кампанії партія часто вдавалася до антимінгрантських заяв.

На парламентських виборах у Словенії, згідно з екзит-полами, перемагає «Словенська демократична партія» на чолі з колишнім прем’єром країни Янезом Янши. Під час передвиборної кампанії партія часто вдавалася до антимінгрантських заяв.

Про це повідомляє ВВС.

Партія виступає проти квот для мігрантів. Її члени вважають, що виділене фінансування повинно бути розподілене на потреби сил безпеки.

Консерватори отримали більшість — 25% голосів виборців, що майже удвічі більше, ніж друга за результатами партія LMS з 12,6% голосів.

Третє місце екзит-поли пророкують досі правлячій партії прем’єра Міро Церара, який у березні 2018 року пішов у відставку.

Зазначається, що через такі результати у країні буде важко сформувати коаліцію, адже партії не бажають співпрацювати в уряді з консерваторами.

Як додає DW, лідер «Словенської демократичної партії» Янез Янши фігурував у 2014 році в корупційному скандалі, що коштувало йому посади прем’єра. На тлі звинувачень у корупції колишній прем’єр також був арештований.

На цих дострокових парламентських виборах право голосу мали близько 1,7 мільйона громадян.

15 квітня президент Словенії Борут Пахор розпустив парламент і призначив позачергові вибори у країні на 3 червня.

Підставами для дострокових виборів стала відставка прем'єр-міністра країни Миро Церара після постанови Верховного суду Словенії, яка скасувала рішення референдуму 2017 року, що схвалив будівництво залізниці Копер-Дівача.

15 березня прем'єр-міністр Словенії заявив про відставку.

Більше про:
# Словенія
Пов`язані новини