У бюджеті на 2020 рік, який 14 листопада ухвалив парламент, прожитковий мінімум становить трохи більше ніж 2 тисячі гривень, хоча і президент, і уряд казали, що реальним є показник у понад 4 тисячі.

В ефірі «Нині вже» на hromadske депутат від «Слуги народу», заступник голови бюджетного комітету Олександр Трухін пояснив, чому влада не може одразу збільшити прожитковий мінімум до заявленої суми.

«За попередніми розрахунками (точних розрахунків не проводилося — до останньої копійки), на це необхідно до 500 мільярдів гривень», — сказав він.

Депутат нагадав, що така сума — це половина бюджету країни.

«Без того, що відбудеться детінізація економіки, без того, що підуть реальні великі наповнення (бюджету — ред.) з митниці, без того, що у нас запрацює економіка, і ми зробимо всі умови для її розвитку, без того, що ми імплементуємо правильні ресурсні законопроекти, такого об’єму ресурсів в економіці та бюджеті України ми не доб’ємося за один день», — пояснив Трухін.

Він наголосив, що уряду потрібен час на те, аби «продемонструвати результат», бо «за один день економіка не перебудовується».

«Є часовий лаг, щонайменше це півроку, може місяців 10, щоби ми побачили перші результати, перші надходження до держбюджету та їх правильний розподіл», — резюмував депутат.

Нагадаємо, уряд встановив прожитковий мінімум у 2027 гривень, але визнав — на ці гроші не прожити.

Поділитись: