Народні депутати від партії «Слуга народу» запропонували затвердити нову процедеру призначення та звільнення членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Відповідні законопроєкти «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» №2035 і про зміни до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності загальнонаціональними телемережами №2036 оприлюднено на сайті Верховної Ради.

За словами депутатки від «Слуги народу» Євгенії Кравчук, зміни в законі про Нацраду мають затвердити «адекватну процедуру призначення та звільнення членів органу».

«Чинне законодавство передбачає двомісячну відсутність членів Нацради, які призначаються за квотою Верховної Ради, допоки триває процедура відбору та їх призначення. Ми вважаємо це неприпустимим і хочемо забезпечити безперервну роботу регулятора», — зазначила Євгенія Кравчук.

У «Слузі народу» вважають, що наразі немає закону про «прозорість монополіста, який забезпечує мовлення всіх мовників». Згідно з законопроєктом про забезпечення прозорості власності загальнонаціональних телеканалів, до засновників каналів планують висувати вимоги, які гарантуватимуть неможливість впливу інших країн на інформаційний простір України.

Нагадаємо, у «Слузі народу» запропонували продавати SIM-карти лише за паспортом.

Поділитись: