Колишній співробітник харківського «Беркуту» і нинішній поліцейський Андрій Хандрикін
Фото: Артем Ващенко/Громадське
У справі щодо обвинувачення в катуванні екс-працівниками харківського «Беркуту» майданівців на колонаді центрального входу столичгого стадіону «Динамо» 20 січня 2014-го року дослідили відеоматеріали Громадського.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із Дніпровського райсуду Києва.

Обвинуваченим у справі проходить колишній співробітник харківського «Беркуту» і нинішній поліцейський Андрій Хандрикін.

На відео, які досліджували у суді, зафіксовані події 19-21 січня 2014 року, які розгорталися біля столичного стадіону «Динамо». В матеріалах видно, як активісти готувалися до оборони, як у їхній бік з боку правоохоронців летіли димові шашки, гумові та свинцеві кулі, а майданівці відповідали камінням, палили шини, дехто кидав коктейлі Молотова.

Під час засідання мав свідчити сам Андрій Хандрикін, однак через зайнятість одного із захисників потерпілих слухання перенесли на 3 грудня.

За даними слідства, Хандрикін наносив тілесні ушкодження та вчиняв катування щодо двох протестувальників Низкогуза та Цілицького. Чоловік затримував їх та складав неправдиві рапорти.

На сьогодні Хандрикін працює в поліції Харкова. Говорити про це, як і про причетність до катування майданівців, чоловік відмовояється.

Окрім Хандрикіна у цій справі фігурують ще двоє екс-«беркутівців» — Владислав Мастега та Артем Войлоков, які після оголошення їм про підозру втекли до Росії. Їх оголосили у розшук,а провадження, щодо них виділили в окремі і призупинили. 

За словами адвоката екс-«беркутівців» Валентина Рибина, вони вже отримали громадянство РФ.

«Так, я знаю, де вони. Через ось ці всі події вони виїхали до Росії і зараз отримали там громадянство. Я з ними контактую, вони мої друзі», — зазначив Рибін.

Андрію Хандрикіну інкримінують катування. У разі доведення вини йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Поділитись: