Обвинувачений колишній боєць спецпідрозділу міліції Беркут Руслан Марчук під час засідання Шевченківського райсуду Києва, 31 жовтня 2018 року
Фото: Вікторія Рощина/Громадське
У справі розгону майданівців 30 листопада 2013 року, у якій, зокрема, проходить обвинувачений екс-беркутівець Руслан Марчук, суд дослідив відеоматеріали. Про це із Шевченківського суду передає кореспондентка Громадського.

Під час засідання було досліджено відео слідчого експерименту із свідком Єлизаветою Жаріковою та переглянуто відео розгону від 30 листопада 2013 року.

Єлизавета Жарікова розповіла про те, за яких умов і де бачила Руслана Марчука. За словами дівчини, на місці побиття журналістки Марії Лебедівої, яка є потерпілою у даній справі, окрім Марчука перебувало ще близько 10 беркутівців, які так само перешкоджали журналісткій діяльності та витісняли активістів.

Сам Руслан Марчук заперечує свою провину. Наразі він є діючим працівником поліції.

Справа щодо обвинувачення Руслана Марчука розглядається у суді другий рік. Чоловіку інкримінують перевищення службових повноважень, у разі доведення вини Марчуку загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.

Всього у даному кримінальному провадженні 6 потерпілих. Відносно трьох із них докази досліджено у повному обсязі. Наступне засідання відбудеться 13 грудня.

Поділитись: