У справі щодо розтрати у 2013 році Міністерством юстиції понад 1 мільйона доларів бюджетних коштів зачитали обвинувальний акт. Обвинуваченим у цій справі проходять троє осіб: екс-міністр юстиції Олександр Лавринович, його заступник Андрій Сєдов та головний бухгалтер Ольга Туровська.

У справі щодо розтрати у 2013 році Міністерством юстиції понад 1 мільйона доларів бюджетних коштів зачитали обвинувальний акт. Обвинуваченим у цій справі проходять троє осіб: екс-міністр юстиції Олександр Лавринович, його заступник Андрій Сєдов та головний бухгалтер Ольга Туровська.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського із Шевченківського суду Києва.

У документі зазначається, що у 2012 році Міністерство юстиції залучило іноземну компанію «Skadden» до справи «Тимошеко проти України» задля захисту інтересів України в Європейському суді з прав людини та надання юридичного висновку.

За даними слідства, цей висновок був укладений в порушення закону, з порушенням бюджетного законодавства.

Між компанією і міністерством юстиції був укладений договір на суму 95 тисяч гривень у травні 2012 року. Втім, у 2013 році дана сума була незаконно збільшена у більш ніж 600 разів і, відповідно до підроблених документів фірмі «Skadden», на банківський рахунок у Нью-Йорк було перераховано суму близько 1 мільйон доларів за послуги, котрі не надавалися компанією у 2013 році.

Попередньо Сєдов та Лавринович переконали тендерний комітет внести зміни до плану державних закупівель Міністерства юстиції України на 2013 рік.

Водночас зараз слідство встановлює та перевіряє причетність інших осіб до залучення даної компанії в інтересах екс-президента Віктора Януковича. Серед таких осіб також колишній політтехнолог президента-втікача Пол Манафорт.

Водночас Олександр Лавринович у коментарі Громадському спростував як свою причетність до укладання договору зі «Skadden», так і знайомство з Полом Манафортом. Анрій Сєдов відмовляється надавати будь-які коментарі.

Лавриновичу та Сєдову інкримінують ст.  191 (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та ст. 366 (підроблення документів ) КК України.

Ользі Туровській інкримінують ст. 366 (підроблення документів) КК України. Обвинуваченим загрожує понад 10 років позбавлення волі.

Наступне засідання відбудеться 20 листопада, його розпочнуть із зачитування цивільного позову.

Зазначимо, в іншій справі, яку слухають у Подільському суді Києві, Лавриновичу інкримінують скоєння злочину за ч.1 ст.109 ККУ (дії, вчинені з метою насильницької зміни або повалення конституційного ладу або захоплення державної влади).

Лавриновича звинувачують у сприянні захопленню влади колишнім президентом України Віктором Януковичем та в участі в організації конституційного перевороту в 2010 році.

Колишньому міністрові юстиції загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

У цій справі ГПУ завершила розслідування ще у 2016 році. Справу передали до суду у жовтні 2016 році.

Сам Лавринович заявляє, що не бачить злочину в своїх діях, а в 2010 році лише виконував свої функціональні обов'язки.

Поділитись: