ENRU

У справі про стрілянину з Пашинським нікому не оголошено підозру — прокуратура

Прокуратура поки не оголосила підозру жодному з фігурантів у справі депутата Сергія Пашинського, який у новорічну ніч прострелив ногу чоловіку на дорозі між селами у Сумській області. Про це заявив прокурор Київської області Дмитро Чибісов, передає «Інтерфакс-Україна».

«У всіх учасників подій наразі однаковий процесуальний статус. Ми нікому не оголошували про підозру, нікого не визначали як злочинця. Після виконання всіх слідчих дій, які зафіксують конкретно, хто що зробив, хто що порушив, ми зможемо визначитися з їх статусом», — сказав прокурор.

За його словами, всі учасники події на даному проходять як свідки.

Чібісов повідомив, що Пашинський продовжує спілкуватися зі слідчими і дає свідчення. Після нього плануються слідчі дії з членами сім'ї нардепа.

Прокурор також зазначив, що людину, яка була госпіталізована з вогнепальним пораненням внаслідок інциденту, поки не допитують.

Він уточнив, що поки залишається первісна кваліфікація події — хуліганство, проте вона зможе змінитися в залежності від того, що буде встановлено в ході розслідування.

Наразі слідство чекає результати низки експертиз.

За словами прокурора, слідчі направили відповідні запити «з метою підтвердження видачі саме цієї зброї даній особі, а також всю дозвільну документацію про можливість її застосування цією особою».

Разом з тим, до отримання офіційних відповідей, Чибісов відмовився уточнити, чи це була нагородна зброя.

«Я, як ніхто інший, зацікавлений в об'єктивному та публічному розслідуванні цієї ситуації. Тільки об'єктивне розслідування, проведення слідчих експериментів та експертиз зможуть розвіяти брехню, яку вкидає нам в інформаційний простір з-за «поребрика» всяка нечисть і яку, на жаль, «корисні ідіоти» з великим ентузіазмом розповсюджують у нас», — прокоментував справу народний депутат Пашинський.

«Щороку тисячі людей потерпають від п'яних хуліганів. І якщо хоча б 5% таких «хімікусів» будуть знати, що на спробу насильства вони можуть отримати адекватну відповідь, і це їх зупинить, а я вірю, що так і буде, то я зробив усе правильно. Не як народний депутат, а як громадянин, чоловік і батько своїх дітей», — додав він.

Сергій Пашинський

Раніше повідомлялося, що народний депутат від «Народного фронту», голова Комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський прострелив ногу чоловіку, який буцімто намагався напасти на депутата зі скляною пляшкою. 

Справу народного депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського про постріл у нападника взялася розслідувати прокуратура Київської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тилові стрільці: Кому і за що силові міністри роздають нагородну зброю» і «В Україні 40-50 тисяч чиновників нагороджені забороненою зброєю — експерт»