Міністерство внутрішніх справ викликає на допит авторів журналістського розслідування про загибель журналіста Павла Шеремета та Ігоря Устименка, на якого в ході розслідування вийшли журналісти.

Міністерство внутрішніх справ викликає на допит авторів журналістського розслідування про загибель журналіста Павла Шеремета та Ігоря Устименка, на якого в ході розслідування вийшли журналісти.

Про це повідомив «Українській правді» міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за результатами наради слідчої групи поліції у цій справі.

«Прибираючи емоції, багато фактів у цьому розслідуванні нас зацікавили – й ми викликаємо на допит авторів, а також Ігоря Устименка», – сказав він.

Напередодні, 10 травня журналісти «Слідство.Інфо» презентували розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Зокрема, у фільмі йдеться про те, що співробітник СБУ Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством. 

Пізніше в СБУ заявили, що Устименко був звільнений у 2014-му році. 

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

Вибух стався о 7:45 ранку на розі вулиці  Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану McDonalds.

Машина належала керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині у момент вибуху не було. За даними поліції, вибуховий пристрій знаходився дуже близько до журналіста, знизу автомобіля.

З самого моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Проте 8 лютого 2017 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков провів прес-конференцію щодо перебігу розслідування вбивства Шеремета.

Таким чином, на сьогоднішній день слідство розглядає 5 версій скоєння вбивства журналіста. Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайт,наразі у справі про вбивство Шеремета немає жодного офіційного підозрюваного.

Зауважимо, що у жовтні 2016-го журналісти «Української правди» опублікували матеріал, в якому навели факти і представили документи, в яких йдеться про стеження за редакцією, до якого за їхніми свідченнями, були причетні українські правоохоронні органи. У відомстві Авакова, заявили, що перевірили ці заяви і факт стеження за журналістами з боку спецслужб заперечують.

Додамо, що наведені у фільмі дані є результатом розслідування журналістів проекту Громадського «Слідство.Інфо» спільно з колегами із міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP. Раніше результатом такої співпраці стало, зокрема, дослідження використання офшорних компаній президентом Петром Порошенком. Дивіться також фільм російською та англійською мовами.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: