Польські слідчі отримали доступ до електронної переписки, в ході якої Варшава та Москва домовлялися про організацію поїздки до Смоленська у 2010 році. Літак з польською делегацією на чолі з президентом розбився при посадці в аеропорту Смоленська.

Як повідомив міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, мова йде про тисячі електронних листів з того періоду, які в подальшому буде вивчати слідство.

«Натомість виявилося, що ми можемо відкрити електронну пошту, яку, як ми раніше думали, не можемо відкрити. Це сотні, а то й навіть тисячі листів з того періоду, котрі треба проглянути», — сказав Ващиковський, передає «Радіо Польща».

Він додав, що на їхнє вивчення потрібен певний час. Глава МЗС не виключив, що згодом вони також будуть доступні в Інтернеті.

«Я вивчаю ці документи з огляду на те, як готували з політичної точки зору увесь візит до Смоленська і у цьому питанні можна зробити однозначний висновок, що уряд Польщі грав разом із російським урядом на розділення цих візитів. Не хотів пустити до Смоленська світлої пам’яті Лєха Качинського, натомість штовхаючи його на 9 травня до Москви […] або на інші річниці», — додав міністр.

Він підкреслив, що з’ясувалося також те, якою була реакція МЗС Польщі після 10 квітня. «Виявляється, що воно (МЗС Польщі – ред.) взагалі не реагувало. Не наполягало на розслідуванні, поверненні уламків літака впродовж багатьох місяців, навіть років», — наголосив міністр.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року, неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак Ту-154М з польським президентом Качинським і рядом високопоставлених представників польської влади. У результаті катастрофи загинули всі 96 чоловік, що знаходилися на борту.

Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, ряд експертів та політиків побачили в аварії причетність Москви.

Раніше Міноборони Польщі назвало крах Ту-154М під Смоленськом «метою Росії». У Міноборини Польщі також заявили, що Росія тиснула на уряд Польщі після авіакатастрофи під Смоленськом.

20 вересня 2016 року у Польщі відновили справу щодо неефективного розслідування Смоленської катастрофи.

Поділитись: