У США чотирирічна дівчинка Джейд втратила зір через ускладнення грипу. Вона не отримала щеплення від грипу в цьому сезоні.

Про це передає CNN.

Дівчинка захворіла за декілька днів до Різдва 25 грудня. Батьки помітили, що їхня донька не така грайлива. Протягом перших 4 днів у Джейд була слабка лихоманка, батьки дали їй ліки, після яких дівчинка виглядала цілком здоровою.

Мати Джейд згадує, що нічого не віщувало про можливі ускладнення. Зранку 23 грудня батькам не вдавалося розбудити дівчинку, а її тіло було дуже гарячим.

Коли Джейд доставили до медичного центру, її тіло почало безконтрольно трястися, а її очі закотилися на потилицю. З центру дівчинку на гелікоптері відвезли до Університету Айови.

На Різдво батьки дізналися, що грип вплинув на мозок доньки. У дівчинки діагностували гостру некротичну енцефалопатію.

«Вони сказали, що у неї значне ураження мозку. Вони сказали, що наша дитина може ніколи не прокинутися, а якщо прокинеться — ніколи не буде такою, як колись», — згадує мати.

1 січня Джейд відкрила очі. Протягом наступних днів вона змогла дихати без трубки, а згодом вже сиділа та їла. Потім батьки помітили, що їхня донька не реагує на іграшки та не слідкує за підкинутим м'ячем.

Лікарі зазначили, що від грипу постраждала та частину мозку, що відповідає за зір. Фахівці наразі не знають, чи повернеться зір знову. Вони вважають, що у майбутньому у Джейд можуть бути проблеми з розвитком і складності в навчанні.

Наразі дівчинка перебуває вдома, а її мати розповідає про неї у Facebook. Також її батьки закликають інших не забувати роботи своїм дітям щеплення кожного сезону.

Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Найкраща профілактика захворювання — вакцинація.

Поділитись: