У США будують трасу, яка зможе заряджати електромобілі під час руху. Як це працює?

В американському місті Детройт будують ділянку автотраси, яка зможе заряджати електромобілі під час їхнього руху — якщо власники встановлять спеціальний приймач.

Про це повідомляє Business Insider.

Ізраїльська компанія Electreon Wireless має представити свою технологію бездротової зарядки в Детройті вже у 2023 році. У компанії стверджують, що вже впровадили свою інфраструктуру на автошляхах у Швеції, Ізраїлі та Італії.

Електрифікована ділянка довжиною 1,6 км буде розташована поблизу центрального термінала покинутої залізничної станції Мічигану в Детройті. Влада штату хоче вкласти у цей проєкт 1,9 мільйона доларів.

Дорога має заряджати електромобілі незалежно від того, перебувають вони в русі чи стоять, за допомогою процесу, який називається індуктивною зарядкою. Ця система використовує магнітну частоту для передачі енергії від металевих котушок, закопаних під дорогою, до спеціального приймача на нижній стороні електромобіля.

Згідно з оцінками аналітиків, встановлення спеціального приймача буде коштувати кожному водію приблизно 3-4 тисячі доларів. Однак у компанії сподіваються наблизити ціну до 1,5 тисячі доларів.

Зазначається, що новою трасою зможуть користуватися власники будь-якого транспорту, незалежно від наявності спеціального приймача.

Не перша така технологія

Концепція бездротової зарядки далеко не нова. У 1986 році у Каліфорнії випробували перший варіант бездротової зарядки для автомобілів у русі.

Також дослідники з Корнелльського університету у 2021 році почали працювати над створенням процесу бездротової зарядки для американських автомагістралей, який би використовував електричні поля замість магнітних. Це має зробити процес дешевшим і забезпечити більше енергії.

Крім того, розробка бездротової зарядки для телефонів отримала поштовх останніми роками з боку таких компаній, як Apple і Samsung.

Однак загалом спроби переходу до бездротової зарядки зменшилися, оскільки обладнання виявилося дорогим і часто громіздким.