У США користувачка соцмережами Британі Кондиті подала до федерального суду Сан-Франциско позов проти Facebook. У ньому жінка звинуватила компанію у шпигунстві за людьми через камеру телефона.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Кондиті вважає, що Facebook свідомо використовує камеру смартфонів при користуванні додатком Instagram. За її словами, компанії це вигідно, адже «дає можливість збирати вигідну та цінну інформацію про своїх користувачів, не маючи доступу до неї».

Згідно з позовом, основним мотивом таких дій Facebook може бути бажання збільшити прибутки від реклами, яка має стати ще більш цільовою для користувачів. Зокрема, за допомогою такого шпигунства можна побачити, як користувачі реагують на рекламу в Instagram і зрозуміти, чи знайшла реклама свого потенційного покупця.

Компанія Facebook заперечила ці заяви і заявила про програмну помилку, через яку телефон сам отримував доступ до камери.

Facebook і раніше шпигував?

У 2018 році з’ясувалося, що Facebook протягом багатьох років збирав інформацію про всі дзвінки й СМС-повідомлення користувачів. Перед тим, як видалити повністю свій акаунт, соцмережа пропонує звантажити увесь архів власних фото, історію листування тощо. У цьому архіві користувачі і побачили детальний звіт про свої дзвінки та тривалість розмови.

У 2019 році стало відомо, що Facebook збирає інформацію користувачів, які, на думку компанії, «становлять загрозу для соцмережі». Такі користувачі потрапляють у спеціальний реєстр. Причини, за якими Facebook міг віднести користувача до «небажаних», були різними: наприклад, якщо людина напише у своєму пості щось образливе щодо Марка Цукерберга.

Як захиститися від шпигунства Facebook?

Спеціаліст із кібербезпеки та радник секретаря РНБО Юрій Мелащенко радить тримати постійно вимкненим мікрофон, а також не давати Facebook доступ до ваших контактів і заборонити йому використовувати геолокацію.

Також для захисту від стеження з боку Facebook можуть допомогти сторонні додатки. Мелащенко радить Ghostery (дозволяє відключити трекери на сайтах, які ви відвідуєте) і The Fondom Project (шифрує всі повідомлення в Messenger).

Поділитись: