У США громадянина Казахстану Ахрора Сайдахметова засудили до 15 років ув'язнення за «змову з метою підтримки «Ісламської держави».

У США громадянина Казахстану Ахрора Сайдахметова засудили до 15 років ув'язнення за «змову з метою підтримки «Ісламської держави».

Про йдеться в повідомленні на сайті відомства.

«В будівлі федерального суду Брукліна окружний суддя Вільям Кунц засудив громадянина Казахстану Агрора Сайдахметова до 15 років в'язниці за змову з метою надання матеріальної підтримки забороненій іноземній терористичній організації «Ісламська держава», — зазначається в повідомленні.

Повідомляється також, що Сейдахметов планував стати бійцем ІД, проте, у випадку, якщо зробити цього не вдасться, він був готовий «вести боротьбу на американських вулицях, атакуючи офіцерів поліції і агентів ФБР у США».

Після відбуття покарання громадянин Казахстану буде видворений зі США.

Згідно з інформацією прокуратури, 22-річний казахстанець вступив у змову з іншими особами, що жили на території Нью-Йорка, яким також були раніше пред'явлені відповідні звинувачення, а саме чотирма громадянами Узбекистану.

Сайдахметов був затриманий в нью-йоркському міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді в лютому 2015 року.

Влада США заявила, що він намагався сісти на літак до Туреччини, а далі, ймовірно, мав намір перебратися у Сирію.

Раніше, мешканця штату Массачусетс, 28-річного Девіда Райта, якого раніше визнали винним у підтримці «Ісламської держави» і плануванні терактів на території США, засудили до 28 років в'язниці.

Нагадаємо, у США офіцера поліції Ніколаса Янга засудили до 60-річного ув'язнення через спроби надати матеріальну підтримку радикальному ісламістському угрупованню «Ісламська держава».

Поділитись: