Нью-йоркський художник Девід Датуна зруйнував інсталяцію італійського митця Мауріціо Кателана під назвою «Комедіант», яка виставлялася в музеї Art Basel у Маямі. Датуна з’їв приклеєний скотчем до стіни банан — це і була робота Кателана.

Інсталяція «Комедіант» складається з банана, який Кателан приклеїв до стіни сірим скотчем. Італійський митець, відомий своїми сатиричними роботами, зробив кілька копій «Комедіанта», одна з яких виставлялася в маямському музеї. Три зразки інсталяції оцінили в суму від 120 до 150 тисяч доларів, повідомляє The New York Times.

Під час відвідування Art Basel нью-йоркський художник Девід Датуна підійшов до «Комедіанта», зняв банан зі стіни, з’їв половину, а решту показав відвідувачам. Відео інциденту Датуна виклав в Instagram.

«Голодний артист» — мій мистецький перформанс. Обожнюю роботи Мауріціо Кателана і справді люблю цю інсталяцію. Вона дуже смачна», — написав Датуна в пості.

Після цього музей оголосив, що змушений прибрати інсталяцію через те, що навколо неї скупчується багато людей, і це загрожує цілісності інших експонатів закладу. Крім того, там наголосили, що Датуна насправді не знищив «Комедіанта» — адже йдеться про концепт інсталяції, а не фізичні предмети, які її утворюють, — тобто банан і скотч.

The New York Times зауважує, що робота Кателана викликала серйозні дискусії щодо того, чим є мистецтво. Банан тепер має навіть свій акаунт в Instagram, де постяться аналогічні інсталяції за участі не лише банана, а й кокоса, пачки макаронів чи навіть кота.

Мауріціо Кателан відомий принаймні ще однією інсталяцією під назвою «Америка» — це унітаз із чистого золота, який було розміщено в Бленгеймському палаці у Великій Британії і який у вересні цього року вкрали.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile