Інститут імені Айн Ренд (повна назва — Центр популяризації об’єктивізму) звернувся до уряду США по фінансову допомогу в розмірі одного мільйона доларів для збереження 35 робочих місць. При цьому ідеологія інституту полягає в обстоюванні мінімального втручання держави в економіку.

Про це повідомляє Reuters.

Як зазначається на сайті Інституту, він займається популяризацією ідей американсько-російської письменниці Айн Ренд — зокрема, принципу невтручання держави в економіку (laissez-faire), а також її філософської течії - об’єктивізму.

Об'єктивізм стверджує, що реальність існує незалежно від свідомості, правильною моральною метою життя є переслідування власного щастя, а соціальні системи узгоджені з цією мораллю і поважають права індивіда, втілені в «laissez-faire» капіталізмі.

У відповідь на запит Reuters, чи не конфліктує прохання про держдопомогу з цінностями Інституту, там вказали на статтю члена наглядової ради Гаррі Бінсвонґера та старшого наукового дослідника Онкара Ґате. У ній вони написали, що Інститут прийме всі гроші в межах фінансової допомоги уряду США.

«Ми візьмемо їх, не виправдовуючись, бо головний принцип тут — справедливість… Уряд сам по собі не володіє жодним багатством… Він може лише перерозподіляти багатство інших», — уточнюється в статті.

У своїх творах Айн Ренд (найвідоміший — «Атлант розправив плечі») обстоювала думку про те, що найвищою моральною метою людини є прагнення до щастя.

У своєму есеї від 1962 року письменниця так висловлювалася про французьких підприємців XVII століття: «Вона знали, що урядова "допомога" бізнесу — така ж руйнівна, як і гоніння з боку уряду, і єдиний спосіб, у який уряд може слугувати національному багатству, — то це триматися подалі від нього».

Поділитись: