Життя

У США хочуть повернути на цигарки попередження про шкоду куріння

Життя/У США хочуть повернути на цигарки попередження про шкоду куріння
Зберегти
Вигляд

Американські антитютюнові об’єднання подали позов проти Адміністрації харчових продуктів і медикаментів США (FDA), аби змусити її знову запровадити графічні попереджувальні написи на пачках цигарок.

Про це повідомляє Wall Street Journal.

Позов був поданий Американським онкологічним товариством, Американською легеневою асоціацією, кампанією «без тютюну» і п'ятьма інших групами громадської охорони здоров'я.

У позові, поданому до окружного суду США штату Массачусетс, антитютюнові об’єднання закликають суд змусити FDA дотримуватися закону про контроль тютюну та профілактику куріння.

Нагадаємо, у 2009 році був прийнятий закон, який зобов’язав FDA розробити до кінця 2011 року етикетки для пачок цигарок, які б демонстрували шкоду тютюнопаління.

Певний час FDA друкувала відповідну інформацію: зображення уражених легень і напис «куріння може вас вбити». Проте тютюнові компанії виграли суд і такі позначки були скасовані.

Найбільші тютюнові компанії Marlboro, Altria Group Inc. і Camel-мейкера Reynolds American Inc., відмовився від коментарів щодо позову.

Зазначається, що США відстає від інших країн в галузі впровадження графічних попереджувальних написів.

Такі країни, як Австралія і Іспанія на пачках цигарок містять великі зображення гангрени ніг і гнилих зубів.

Загалом більше 90 інших країн мають відповідні графічні позначки.

Пов`язані новини