У США помер актор Кірк Дуглас, який зіграв Спартака у фільмі режисера Стенлі Кубрика. Йому було 103 роки.

Про це повідомив його син — актор Майкл Дуглас.

«З величезним смутком разом із моїми братами повідомляємо, що Кірк Дуглас пішов із життя сьогодні у 103 роки. Для світу він був легендою, актором із золотої доби фільмів, що проживав тоді свої золоті роки, та прихильником справедливості», — написав Дуглас.

Він додав, що його батько мав хороше життя, і він залишив спадщину інших поколінням у вигляді фільмів.

Кірк Дуглас народився у передмісті Нью-Йорка у родині єврейських емігрантів із Російської імперії. Він закінчив академію драматичного мистецтва в Нью-Йорку, а під час Другої світової війни служив у військово-морському флоті США. З 1946 року Дуглас почав зніматися в кіно.

Він тричі був номінований на «Оскар»: за фільми «Чемпіон» (1949), «Поганець і красуня» (1952) та «Пристрасть до життя» (1956).

У 1960 році актор зіграв Спартака у фільмі режисера Стенлі Кубрика. Втім тоді його не номінували на «Оскар» чи «Золотий глобус». За шість років Дуглас здобув «Оскар» за видатні досягнення в кінематографі.

Його син Майкл Дуглас також актор. Він лауреат премії «Оскар» за фільм «Волл-стріт» 1987 року.

У 1996 році актор пережив інфаркт та перестав зніматися у нових фільмах та з'являтися на публіці. У 2011 році Кірк Дуглас востаннє відвідав церемонію «Оскар», а у 2018 році — «Золотий глобус».

Поділитись: