У США у віці 34 років помер колишній капітан команди з бейсболу Бостонського коледжу Піт Фрейтс, якого вважають натхненником флешмобу Ice Bucket Challenge.

Про це повідомили на сайті Бостонського коледжу.

У 2012 році, коли Фрейтсу було 27 років, йому поставили діагноз бічний аміотрофічний склероз. Після семи років боротьби з хворобою, проти якої наразі немає ліків, він помер у своєму будинку в Беверлі, штат Массачусетс.

Флешмоб Ice Bucket Challenge, учасники якого обливалися крижаною водою, викладали запис в соцмережі й закликали робити пожертвування на дослідження бічного аміотрофічного склерозу, був популярним у 2014 році. Вважається, що його започаткував професійний гравець в гольф Кріс Кеннеді, пише The Guardian. Однак всесвітньо відомим Ice Bucket Challenge став саме завдяки участі в ньому Фрейтса і його сім'ї.

Серед людей, які взяли участь у флешмобі, були політики Барак Обама, Джордж Буш-молодший, Джастін Трюдо, засновник Microsoft Білл Гейтс, засновник Facebook Марк Цукерберг, музиканти Dr.Dre, Eminem, Честер Беннінгтон, Ріанна та інші знаменитості.

Метою кампанії було розповісти про хворобу, на яку страждав Фрейтс, та поповнити фонди з вивчення цього невиліковного захворювання. Завдяки флешмобу вдалося залучити понад 220 мільйонів доларів. Ці кошти, зокрема, допомогли профінансувати дослідження, в результаті якого виявили варіант гена, пов'язаного з високим ризиком розвитку БАС.

Бічний аміотрофічний склероз — прогресуюче невиліковне дегенеративне захворювання центральної нервової системи, що призводить до паралічу і подальшої атрофії м'язів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile