У США представили альтернативний проєкт закону про допомогу Україні. Що він передбачає?

Вісім членів Палати представників Конгресу США від Республіканської та Демократичної партій створили ще один законопроєкт про надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню сумою 66,3 млрд доларів.

Про це пише Politico.

Зазначається, що такий крок ініціював представник республіканців та один з очільників Група підтримки України в Конгресі США Браян Фітцпатрік.

Так, в альтернативному проєкті закону пропонують залишити військову частину допомоги та виключити «десятки мільярдів доларів» гуманітарної та економічної допомоги для України й Ізраїлю, які мали надати згідно з законопроєктом про 95 млрд доларів.

З 66,3 млрд доларів на потреби України планують виділити 47,7 млрд. Ця сума передбачає 13,8 млрд на Ініціативу допомоги у сфері безпеки. У межах цієї програми Пентагон планує підписати контракти з американськими оборонними компаніями для надання Києву нового озброєння та обладнання.

Ще 13,4 млрд доларів пропонують виділити на заміну озброєнь, які США надали Україні з американських військових складів.

Голова Комітету із закордонних справ Палати представників Майкл Маккол розкритикував цей законопроєкт. На його думку, закон повинен містити гуманітарну допомогу.

А що з законом про виділення 95 млрд доларів?

Законопроєкт щодо фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на 95 млрд доларів передбачає 60 млрд доларів на підтримку України, 14,1 млрд доларів на безпекову допомогу Ізраїлю, 9,2 млрд доларів на гуманітарну допомогу та 4,8 млрд доларів на підтримку регіональних партнерів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні.

Це новий законопроєкт Сенату, запропонований після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що містила допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни у захисті американського кордону та міграційної політики. Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Проте законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Напередодні голосування в Сенаті республіканці Палати представників запропонували власний пакет фінансування лише для Ізраїлю, без коштів для України та змін у політиці із захисту кордону. А втім, Палата представників не змогла ухвалити й окремий законопроєкт республіканців про надання допомоги лише Ізраїлю.

Наразі ухвалення законопроєкту на 95 млрд доларів загальмоване, оскільки Палата представників США пішла на перерву до 28 лютого, так і не ухваливши цей документ.