У Нью-Йорку на аукціоні Bonhams продали робота з фантастичного фільму «Заборонена планета», який вийшов на екрани у 1956 році.

У Нью-Йорку на аукціоні Bonhams продали робота з фантастичного фільму «Заборонена планета», який вийшов на екрани у 1956 році.

Про це повідомляється на сайті аукціонного дому Bonhams.

Ставки стартували з $3,6 мільйона і стрімко зростали.

Врешті-решт, покупець, який і став власником робота Роббі, запропонував за нього рекордні $ 5 мільйонів 375 тисяч.

Роббі став другим найдорожчим реквізитом з кінематографу в історії.

Дорожче нього коштує лише сукня Мерилін Монро з фільму «Сверблячка сьомого року» 1955-го: у 2011 році її придбали за $ 5,5 млн.

Попередній власник Robby, кінорежисер і колекціонер Вільям Мелоун, заявив, що «вражений результатом» і додав, що йому «жаль розлучатися з Роббі».

«Звичайно, він залишить пусте місце в моєму будинку і в моєму серці», — розповів Мелоун.

Роббі з'явився у стрічці «Заборонена планета» 1956 року режисера Фреда Маклауда Вілкокса. Фільм став взірцем американської кінофантастики 1950-х років і значно вплинув на розвиток жанру.

Робот обійшовся кіностудії в $125 тисяч, він вважається першим у кіно «роботом з характером». У американців Роббі аж до виходу перших «Зоряних воєн» залишався найулюбленішим персонажем кінофантастики.

Раніше компанія Boston Dynamics представила нову розробку робота під назвою SpotMini, який може мити посуд та приносити напої.

Поділитись: