Джон Кеннеді, 35-ий президент США, був смертельно поранений 22 листопада 1963 року під час своєї поїздки в техаський Даллас. Він помер від пострілів зі снайперської гвинтівки.

У базі Національного управління архівів і документації США вперше опубліковано 2 891 документ у справі про вбивство 35-го американського президента Джона Кеннеді.

Файли доступні на сайті агентства.

«У Національному архіві сьогодні був опублікований 2 891 запис, пов'язаний із вбивством президента Джона Ф. Кеннеді, що підпадає під дію Акту про збір матеріалів про вбивство президента Джона Ф. Кеннеді 1992 року», — йдеться в пояснювальній записці до архіву.

Зазначається, що деякі документи з секретного архіву президент Трамп вирішив не публікувати, оскільки можуть завдати шкоди національній безпеці США.

У кінці жовтня минає 25-річний термін секретності архіву документів про вбивство Кеннеді.

Президент США Дональд Трамп заявив про намір розсекретити документи, що стосуються вбивства Джона Кеннеді.

У липні Національний архів США опублікував 3810 документів ФБР і ЦРУ, пов'язаних з розслідуванням вбивства Джона Кеннеді. 

Серед опублікованих документів — 17 аудіофайлів із записами допитів агента КДБ Юрія Носенко, який утік з СРСР до США в січні 1964 року, уже після вбивства Кеннеді.

Ще кілька тисяч документів будуть опубліковані до кінця квітня 2018 року.

Джона Кеннеді смертельно поранили пострілом у голову 22 листопада 1963 року, коли він їхав на автомобілі в Далласі. Учасники розслідування дійшли висновку, що вбивство скоїв колишній морський піхотинець Лі Харві Освальд, який діяв сам.

Освальд загинув через два дні після замаху — його застрелив власник нічного клубу Джек Рубі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: