Скульптуру сатаністів розмістили між прикрашеною ялинкою й менорою
Фото:

facebook The Satanic Temple

У США організація сатаністів встановила свою статую у будівлі адміністрації штату Іллінойс на честь різдвяних свят. Скульптура заввишки понад метр зображує змію, що обвилася навколо простягнутої руки з яблуком. Її розмістили між прикрашеною ялинкою й менорою.

Це перша статуя, спонсором якої стало чиказьке відділення «Храму сатани».

Влада штату заявила, що у цієї організації аналогічні права, що й в інших релігійних організацій для встановлення своїх символів.

«Відповідно до конституції, до першої поправки, люди мають право висловлювати свої почуття і думки. Цим кроком ми це визнаємо», — заявив речник держсекретаря штату Іллінойс.

Водночас статую сатаністів розкритикували користувачі соцмереж. Зокрема, негативно до цього поставилися у християнській організації Illinois Family Action, що виступає проти абортів.

Зазначається, що це давня традиція встановлювати прикраси та святкові символи в офіційній будівлі столиці штату — місті Спрінгфілд.

Організацію «Храм сатани» заснували у 2012 році в місті Салем у штаті Массачусетс. Вони називають себе «нетеїстичною» організацією, яка має на меті «заохочувати доброзичливість та емпатію серед людей».

В організації кажуть, що використовують сатанинські зображення для просування ідеї відділення церкви від держави та підтримки «практичного здорового глузду і справедливості».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile