Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) вперше дозволило використовувати тест на коронавірус, результат якого можна отримати в домашніх умовах.

Про це повідомляє FDA.

«Хоча діагностичні тести COVID-19 дозволені для збору (матеріалів для дослідження — ред.) вдома, це перші тести, які можна проводити самостійно й отримувати результати в домашніх умовах», — зазначено в повідомленні.

Молекулярний тест американської компанії Lucira Health робиться шляхом взяття мазка з носогорла. Потім тампон із мазком необхідно опустити у флакон, який поміщається в тестовий пристрій.

За 30 хвилин або раніше результат з'являється на світлодисплеї тестової установки. Дослідження можна проводити як удома, так і в медзакладах.

У FDA попередили, що цей тест можна проводити самостійно тільки людям від 14 років, якщо ж пацієнти молодші від цього віку, то їх мають тестувати фахівці. Тест продається лише за рецептом від лікаря.

Українські тести

На початку листопада в Україні почали впроваджувати тест-системи вітчизняного виробництва на виявлення COVID-19. На закупівлю таких тестів уже виділили приблизно мільярд гривень.

«Ми завершили випробування українських тест-систем на визначення методом ІФА антигенів до SARS-Cov-2 і вже втілюємо їх в Україні», — розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Поділитись: