Комітет закордонних справ Сенату Конгресу розглядає законопроєкт, який зобов'язує американського держсекретаря розглянути питання про те, чи є Російська Федерація країною, яка спонсорує тероризм.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на директорку зі зв'язків з громадськістю та пресою голови комітету Сюзанну Рессі.

Ініціатива також зобов'язує визначити, чи слід оголосити іноземними терористичними організаціями збройні формування на сході України, яких, як стверджують автори документу, підтримує РФ. 

Після голосування у комітеті законопроєкт розгляне Сенат.

У «Голосі Америки» зазначають, що проєкт «Закону про припинення зловмисної діяльності на ґрунті російського тероризму» виніс республіканський сенатор Корі Гарднер.

Він вимагає від Держдепартаменту протягом 90 днів встановити й доповісти Конгресу, чи задовольняє Російська Федерація встановленим законодавством США критеріям для внесення її до списку держав — спонсорів тероризму.

Рішення про внесення у цей список ухвалюється держсекретарем щодо країн, які «неодноразово надавали підтримку актам міжнародного тероризму». Наразі до цього списку належить Північна Корея, Іран, Сирія і Судан.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка закликає Росію вивести свої війська окупованого Криму та припинити тимчасову окупацію території України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile