Конгрес США ухвалив закон про податкову реформу, що стало першою великою законодавчої перемогою партії за час президентства Дональда Трампа.

Конгрес США ухвалив закон про податкову реформу, що стало першою великою законодавчої перемогою партії за час президентства Дональда Трампа.

Про це повідомляє «Голос Америки».

Законопроект був ухвалений і Палатою представників, і Сенатом за підтримки переважної більшості республіканців і одностайним опором демократичної опозиції. У середу, 20 грудня, відбулося технічне голосування в Палаті представників, після чого документ відправиться на підпис в Білий дім.

Вже після голосування президент Трамп запросив законодавців-республіканців з обох Палат Конгресу для того, щоб «разом відсвяткувати історичну перемогу для американського народу».

«Ці люди, які стоять позаду мене, працювали дуже довго і важко. Ми побили всі рекорди з найбільшого зниження податків в історії нашої країни», — заявив Дональд Трамп.

За словами президента США, в результаті затвердження реформи, податковий тягар «для всіх американців» буде знижено на 3,2 трильйона доларів.

«Сім'я з 4 чоловік, яка заробляє до 75 тисяч (доларів в рік), буде платити на 2,5 тисячі податків менше», — уточнив американський президент.

Дональд Трамп заявив, що в результаті роботи очолюваної ним адміністрації «всі бачать відродження величезного ентузіазму», бачать, як «в країну повертаються компанії, які працювали за кордоном».

«Ми повернемо щонайменше 4 трильйони доларів, які перебували за кордоном. Це дуже просто, і я думаю, що ви всі раніше чули цю фразу: ми робимо Америку знову великою!», — сказав президент США.

Законопроект передбачає постійні скорочення податків для корпорацій, тимчасове зниження податків для фізичних осіб та обмеження популярних податкових відрахувань. Як очікується, в результаті його ухвалення протягом десяти років держборг США виросте на 1,5 трильйона доларів.

Реформа також скасовує передбачену Законом про доступну охорону здоров'я вимогу про обов'язкове медичне страхування. За прогнозами Бюджетного управління Конгресу, в результаті цієї зміни за наступні 10 років у країні стане на 13 мільйонів менше застрахованих громадян.

Демократи розкритикували законопроект, заявивши, що він вносить у заставу майбутнє Америки як всередині країни, так і на світовій арені, заради подальшого збагачення найбільш забезпечених категорій населення.

Республіканці ж, навпаки, вітають заплановані скорочення податків, наполягаючи, що вони підштовхнуть зростання економіки і зроблять американські компанії більш конкурентоспроможними як всередині країни, так і за кордоном.

Раніше Трамп припинив субсидії за програмою Obamacare.

Поділитись: