У США розпочались дебати між кандидатами в президенти Дональдом Трампом та Гілларі Клінтон.

Вони проходять в приватному коледжі на Лонг Айленді Університеті Хофстра. Трансляцію дебатів англійською мовою можна подивитись тут.

Модерує захід Лестер  Хольт, ведучий «Нічних новин» на каналі NBC. Його обрала двопартійна комісія з президентських дебатів після того, як він витягнув довгу(або навпаки, коротку соломинку).

Трамп одразу ж розкритикував ведучого, звернувшись до Білла О’Райлі, політичного коментатора на Fox News, зі словами, що «містер Хольт був демократом та частиною нечесної системи». Хоча, насправді, Лестер Хольт – зареєстрований член республіканської партії з 2003 року.

Теми дебатів обирає модератор заходу, в даному випадку Хольт обрав: «Напрямок Америки», «Досягнення процвітання» та «Безпека Америки». Ці теми досить загальні і можуть стосуватися економіки, національної безпеки, внутрішньої політики, навколишнього середовища і т.д.

Дебати поділено на шість 15-хвилинних сегментів, по дві теми на кожен сегмент. Зазвичай дебати проходять досить неструктуровано – на деяких темах кандидати можуть затримуватись довше за визначений час.

Кожну частину дебатів Лестер Хольт розпочинатиме з питання, в кандидата буде дві хвилини на відповідь. Люди з аудиторії зможуть поставити питання на наступних дебатах, які відбудуться 9 жовтня у Сент Луїсі.

Комісія з президентських дебатів відбирає кандидатів за трьома критеріями: відповідність вимогам Конституції, потенційна можливість набрати 270 голосів за бюлетенями та факт наявності в середньому 15% голосів на п’ятьох національних опитуваннях. 

Ця комісія проводить президентські дебати та дебати за посаду віце-президента. Подивитись на список людей, які входять до комісії можна тут. StarTribune описали механізм роботи комісії у коміксах.

Половина потенційних виборців в Америці буде спиратися на результати президентських дебатів, коли робитимуть вибір між Дональдом Трампом та Гілларі Клінтон 8 листопада. Саме такі результати показало опитування, проведене Reuters спільно з Ipsos, результати якого було опубліковано в понеділок, 26 вересня.

10% виборців поки не схиляються до вибору жодного з двох кандидатів.

Близько 39% сказали, що дебати ніяк не вплинуть на їхнє рішення, а 11% – що не знають, як дебати подіють них. 72% висловили бажання, щоб модератор казав, коли якийсь з кандидатів говорить неправду.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile