Життя

У США страйкують в'язні

Життя/У США страйкують в'язні
Зберегти
Вигляд

У Сполучених Штатах в’язні розпочали національний страйк проти умов утримання за ґратами. Ув’язнені вимагають підвищення платні за роботи, які вони виконують у місцях позбавлення волі, а також розвантаження переповнених в’язниць та покращення якості медичних послуг.

Початок страйку приурочений до річниці тюремного повстання у Аттиці, що відбулося у 1971 році в штаті Нью-Йорк. Тоді загинули сорок троє людей. Загалом ув'язнені планують залучити до страйку 40 в’язниць із 24 штатів, передає Business Insider.

На сьогоднішній день страйкують в’язні Флориди, Південної Кароліни, Техасу та Алабами: люди відмовляються виходити на роботу, оголошують голодування та проводять сидячі протести.

У двох в’язницях Флориди відбулися сутички: там введено режим підвищеної безпеки. Саме із «Сонячного штату» розпочалася нинішня хвиля протестів заґратованих: у тамтешній в’язниці Холмс в ніч проти 8 вересня сталася сутичка за участю 400 людей.

Активісти, що захищають права ув’язнених, порівнюють умови життя у місцях позбавлення волі з сучасним рабством. Загалом в американських тюрмах перебувають 2,2 мільйони людей.

Пов`язані новини