У США створили першого у світі робопса із вбудованою штурмовою гвинтівкою. Він здатен уразити ціль на відстані 1,2 км

SPUR — перший у світі робопес, оснащений штурмовою гвинтівкою
SPUR — перший у світі робопес, оснащений штурмовою гвинтівкоюFacebook / S.W.O.R.D. International

Американські військові компанії S.W.O.R.D. International та Ghost Robotics створили першого у світі робопса SPUR, озброєного штурмовою гвинтівкою. Розробники не відкидають можливості продажу свого винаходу, зокрема армії США.

Про це повідомляють The Verge і New Scientist.

Робопес SPUR створений на основі моделі Vision, яку Ghost Robotics розробляє ще з 2015 року. А S.W.O.R.D. International оснастила робота штурмовою гвинтівкою калібру 6,5 мм із 30-кратним оптичним прицілом, приладом нічного бачення та ефективною дальністю ураження 1,2 км.

Розробники наголошують, що SPUR — високомобільний робот, здатний пересуватися на важкопрохідній для колісної та гусеничної техніки місцевості. Для нього можна задати периметр патрулювання, в межі якого робопес не допускатиме чужинців.

А втім, наголошують у Ghost Robotics, керування штурмовою гвинтівкою здійснює оператор-людина, а не, приміром, штучний інтелект. Хоча водночас не зрозуміло, чи все ж має SPUR функцію самостійного ухвалення рішення про відкриття вогню.

SPUR — перший у світі робопес, оснащений штурмовою гвинтівкоюFacebook / S.W.O.R.D. International

Показали SPUR уперше в межах щорічної конференції Армії США, яка тривала 11-13 жовтня в американській столиці Вашингтоні. І хоча розробники поки не говорять про продаж робопса зі штурмовою гвинтівкою, роботи без зброї вже застосовуються в Збройних силах США.

Ще у вересні 2020 року американські Військово-повітряні сили здійснили масштабне випробування робопсів тієї ж Ghost Robotics — Vision 60 — для патрулювання території. Роль роботів тоді, щоправда, зводилася до збору інформації у віддаленій місцевості, щоб не наражати на небезпеку людей.

Офіційна політика міністерства оборони США не забороняє розробку роботів-убивць, але водночас усі вони повинні керуватися оператором-людиною. Американський президент Джо Байден раніше виступав за розробки в цій сфері для протидії агресивним діям Росії та Китаю.

Цікаво, що лідер на ринку робопсів — американська компанія Boston Dynamics — виступає проти бойового оснащення своїх роботів Spot. Але вона постачає їх військовим та поліції і вважає доречним застосування технології для захисту людей.