Науковці у США вперше «заморозили» пацієнта для того, щоб провести операцію та усунути його смертельні травми.

Про це повідомляє News Scientist.

Операцію провели на медичному факультеті Університету Меріленду в рамках дослідження нової технології з назвою «невідкладна допомога та реанімація». Учасниками проєкту є 10 пацієнтів із вогнепальним чи ножовим пораненням чи з зупинкою серця. Поки техніку випробували на одному пацієнті.

З «замороженими» пацієнтами можна працювати лише кілька хвилин, водночас вірогідність того, що вони виживуть — 5%. Науковці охолоджують тіло людини до 10-15 °C шляхом заміни всієї його крові «крижаним фізіологічним розчином». 

Мозкова діяльність пацієнта майже повністю припиняється. Потім тіло відʼєднують від системи охолодження і переміщують в операційну.

Хірурги мають 2 години, щоб провести операцію та усунути травми перед тим, як тіло розігріється і серце перезапуститься. 

Зазначається, що при нормальній температурі тіла, близько 37 °C, клітинам необхідний постійний запас кисню для вироблення енергії. Коли серце перестає битися, кров більше не несе кисень до клітин. Без кисню мозок може вижити тільки близько 5 хвилин, перш ніж відбудуться незворотні ушкодження. Однак зниження температури тіла і мозку сповільнює або зупиняє всі хімічні реакції в клітинах, тому потребують меншої кількості кисню.

Випробування схвалило Управління з контролю за продуктами та ліками США. Організація звільнила проєкт від необхідності отримувати згоду пацієнта, оскільки травми учасників можуть призвести до летального результату. Результати дослідження нової техніки оприлюднять у 2020 році.

Поділитись: