ENRU

У США ветеран отримав 35 років в'язниці за спробу приєднатися до «Ісламської держави»

Ветерана Повітряних сил США, 49-річного Тайрода П'ю засудили до 35 років ув'язнення за федеральним звинуваченням у спробі надати матеріальну підтримку бойовикам «Ісламської держави» та перешкодити правосуддю.

Про це повідомляє CNN.

Згідно з обвинувальним висновком Міністерства юстиції США, П'ю з Нью-Джерсі був визнаний винним у 2016 році.

«Обвинувачений відвернувся від своєї країни та військ, де він колись служив, щоб спробувати приєднатися до жорстокої насильницької терористичної організації, яка причетна до смертей невинних людей у всьому світі», — заявила виконуючий обов'язки прокурора США Бріджит Роде.

Сторона обвинувачення повідомила, що слідчі виявили лист на настільному комп'ютері колишнього військового, в якому йдеться про те, що він хоче «застосувати свої таланти і навички, даровані Аллахом, для становлення та захисту ІД, а також графік з точками перетину кордону між Туреччиною і Сирією, бойовики контролюють частину території.

За даними Міністерства юстиції США, П'ю прийняв іслам, перебуваючи на службі у ВПС США з 1986 по 1990 рік.

Відповідно до заяви від Міністерства юстиції, він намагався у січні 2015 року через Єгипет та Туреччину потрапити до Сирії, щоб приєднатися до бойовиків.

Туреччина вислала його назад до Єгипту, звідки його депортували до США.

Раніше повідомлялося, що у Сирії внаслідок авіаудару антитерористичної коаліції, яку очолює США, був вбитий засновник інформаційного агентства Amaq угруповання «Ісламська держава» Райан Мешааль.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram