У США військовому, пораненому саморобним вибуховим пристроєм у Афганістані, вперше у світі провели операцію із трансплантації статевого члена та мошонки. Оперували чоловіка фахівці лікарні Джона Хопкінса, що у Балтіморі.

У США військовому, пораненому саморобним вибуховим пристроєм у Афганістані, вперше у світі провели операцію із трансплантації статевого члена та мошонки. Оперували чоловіка фахівці лікарні Джона Хопкінса, що у Балтиморі.

Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що це перша у світі «повна пересадку статевого члена і мошонки».

Операція, яку проводила команда з 9 пластичних і 2 урологічних хірургів, тривала понад 14 годин і була завершена 26 березня цього року.

Громадянство військового, якого оперували, не розкривається.

Чоловіку пересадили статевий член, мошонку без сім'яних залоз та частково черевну стінку. Прооперований, як очікується, вийде з лікарні на цьому тижні.

Донором був інший померлий чоловік.

«Ми сподіваємося, що трансплантація допоможе відновити майже нормальні сечові і статеві функції для цього чоловіка», — сказав доктор Ендрю Лі.

Солдат, який дістав травму від саморобного вибухового пристрою, назвав її «приголомшливою» і стверджував, що «не збирався миритися з нею». Про подробиці травми колишній військовий не розповів.

Хірурги лікарні Джонса Хопкінса у грудні 2012 року виконали першу пересадку рук.

Нагадаємо, у минулому році у Британії уперше пересадили серце немовляті.

Поділитись: