У Сполучених Штатах заарештували двох росіян і одного американця у справі з незаконного експорту технологій в Росію.

Про це повідомив американський Мін’юст, пише Медуза.

На думку обвинувачення, громадянин США Алєксєй Баришев та росіяни Дмітрій Карпєнка і Алєксєй Крутілін вступили в змову з метою «отримати від американських виробників і постачальників провідну мікроелектроніку і експортувати її в Росію в обхід державної системи ліцензування, встановленої для контролю за експортом подібної продукції».

Для закупівлі і постачання технологій в РФ використовувалися зареєстровані Баришевим в Брукліні компанії BKLN Spectra і UIP Techno.

За повідомленням Мін'юсту, фігуранти справи приховували від постачальників, що є експортерами, а в міністерство торгівлі подавали підроблені документи про тип товарів, що вивозяться.

«Щоб приховати дійсний напрямок експорту мікроелектроніки від американських постачальників, обвинувачені та їхні спільники постачали товари спершу в Фінляндію, а потім до Росії», – повідомляє Мін'юст.

Серед технологій, які фігурантам справи вдалося вивезти, були «цифро-аналогові перетворювачі і інтегральні схеми», які мають, як вказує відомство, широке застосування у військовій техніці.

Поділитись: