У штаті Іллінойс зафіксували перший випадок смерті від тяжкої респіраторної хвороби, яка була спровокована курінням електронної сигарети.

Про це повідомляє ВВС.

Трагедія сталася в штаті Іллінойс. За словами головного санітарного інспектора та епідеоміолога штату доктора Дженніфер Лайден, пацієнта, який помер, «госпіталізували з незрозумілою хворобою після повідомлення, що він курив електронні сигарети».

Хвороба, через яку померла людина, ще докладно не вивчена. Центри контролю та профілактики захворювань впродовж 28 липня — 20 серпня задокументували 193 «імовірні випадки» легеневих захворювань, пов’язаних із вейпінгом, у 22 штатах.

«Ми засмучені звістками про першу смерть від спалаху важкої легеневої хвороби в курців електронних сигарет або «вейпінгових» пристроїв. Трагічна смерть в Іллінойсі підтверджує серйозні ризики пов’язані з електронними цигарками», — сказав директор Центрів контролю та профілактики захворювань МОЗ США Роберт Редфілд.

Екперти Центрів кажуть, що в багатьох випадках ідеться про використання в електронних сигаретах тетрагідрокарбінолу (ТГК), який є головним психоактивним компонентом канабісу.

Відомо, що вейп-картриджі з ТГК можна придбати на «чорному ринку». У деяких штатах їх продають легально через благодійні аптеки для реалізації медичної марихуани.

Урядовці вже віддали зразки рідини, яка випаровується в е-цигарках, до лабораторії, щоб виявити які-небудь шкідливі сполуки.

Раніше повідомлялося щонайменше про два летальні випадки, коли вейпи вибухали біля обличчя людей під час куріння.

За даними ВООЗ, близько 80% людей, які курять, живуть у бідних країнах та країнах із середнім достатком.

Автор: Ігор Бігун
Поділитись: