Конгресмен з американського штату Арізона запропонував неординарний спосіб фінансування стіни на кордоні з Мексикою, яку закликає побудувати президент США Дональда Трамп. Республіканець Гейл Гріффін пропонує спрямувати кошти на стіну з податку на порно.

Законодавець запропонував встановити на усі мобільні пристрої, куплені в штаті, блокатори порно-сайтів.

Усі, хто захоче переглядати порно на своєму телефоні і зняти блокування, змушені будуть сплатити 20 доларів. Втім, спочатку користувач має підтвердити, що він повнолітній.

Деактивація блокування без сплати комісії буде вважатися злочином відповідно до законопроекту, який пропонує ухвалити Гейл Гріффін.

Планується, що податок за дезактивацію спрямують до новоствореного Фонду Джона Маккейна по боротьбі з торгівлею людьми та експлуатацією дітей.

Кошти з фонду, які призначені для фінансування численних ініціатив через гранти, у тому числі, планується витратити на фінансування прикордонної стіни, яку пропонує Трамп.

9 січня Дональд Трамп виступив зі зверненням до американської нації на тлі політичної кризи, яка виникла через небажання демократів схвалити виділення 5,7 мільярда доларів на будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Трамп пояснив, що стіна на кордоні з Мексикою дуже швидко себе окупить.

3 січня Палата представників Конгресу США, більшість у якій представляють демократи, ухвалила законопроекти, спрямовані на завершення тимчасового припинення роботи уряду, так званого «шатдауну». Утім Палата відкинула вимогу про додаткове фінансування стіни на кордоні з Мексикою.

Згодом на зустрічі з Конгресом Трамп заявив про свою непоступливість у питанні фінансування будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 10 цифр про два роки президентства Трампа

Нагадаємо, каменем спотикання при погодженні бюджету стала вимога президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою, проти чого виступають демократи. Напередодні Сенат США ухвалив тимчасовий бюджет країни до 8 лютого 2019 року, не погодившись виділити 5 мільярдів доларів, які стали предметом суперечки.

Робота федеральних установ США частково припинилась опівночі 22 грудня через відсутність грошей внаслідок неухвалення бюджету. Доки дебати щодо бюджету тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Частину чиновників відправили в неоплачувані відпустки, інші продовжують роботу без оплати.

Поділитись: