У штаті Вірджинія 12 листопада відбувся успішний запуск ракети-носія середнього класу Antares-230, яка була побудована за участі українських фахівців.

У штаті Вірджинія 12 листопада відбувся успішний запуск ракети-носія середнього класу Antares-230, яка була побудована за участі українських фахівців.

Про це повідомляє Державне космічне агентство.

«12 листопада 2017 року о 14 годині 19 хвилин за київським часом із острова Уоллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний пуск модернізованої ракети-носія середнього класу Antares-230 із транспортним космічним кораблем Cygnus», — ідеться у повідомленні.

Головним розробником ракети-носія є американська компанія Orbital АТК, а основну конструкцію першого ступеня створюють вітчизняні державні підприємства космічної галузі КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля та ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (обидва Дніпро) в кооперації з підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та ін.

«Вантажний корабель Cygnus, який носить ім’я S.S. Gene Cernan, колишнього астронавта NASA, доставить на Міжнародну космічну станцію 3229 кг вантажу на замовлення NASA – провіант, воду, апаратуру для проведення наукових експериментів, обладнання для станції, комп’ютери та комлектуючі, а також обладнання для виводу в космічний простір мініатюрних супутників. Стикування корабля Cygnus зі станцією заплановано на 14 листопада», — додали в агентстві.

Українські фахівці брали участь у підготовці та проведенні пуску. Пуск став сьомим в історії проекту та другим після модернізації ракети-носія.

Раніше у Французькій Гвіані запустили ракету Vega з українським двигуном.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: