У столиці Сомалі Могадішо унаслідок серії вибухів загинули щонайменше 13 людей, ще 17 були поранені. Як повідомляє Reuters, теракт влаштували учасники пов'язаного з «Аль-Каїдою» угруповання «Аль-Шабааб».

Вибухів сталось щонайменше два, в обох випадках бойовики влаштували теракт, заклавши вибухівку в автомобіль. Один з вибухів пролунав неподалік резиденції президента, інший — на контрольно-пропусконому пункті у місто.

Відповідальність за обидва вибухи на себе взяло угруповання «Аль-Шабааб», про це оголосили по місцевому радіо Radio Andalus.

«Кількість загиблих зросла до 13 осіб, серед них мирні жителі і військові. Ще 17 людей отримали поранення», — повідомив для журналістів майор місцевої поліції Мухаммед Хусейн.

Як з'ясувалось, серед загиблих був відомий місцевий журналіст Авіль Дахир Салад, двоє співробітників служби безпеки, а також водій, який працював на місцевому телеканалі Universal TV.

Авто, за кермом якого перебував водій, проїжджало через контрольно-пропускний пункт, де стався перший вибух.

«Мій колега Авіль Дахир Салад загинув у результаті вибуху разом з водієм і двома охоронцями. Їх убило першим вибухом, коли вони їхали через КПП», — повідомив Reuters журналіст Абдіасіс Ібрагім, який працює на Universal TV.

«Аль-Шабааб»» часто здійснює напади в Могадішо. Чени угруповання прагнуть змістити уряд і нав'язати власні основи правління, засновані на суворому тлумаченні законів шаріату Ісламу. Бойовики були змушені покинути Могадішо у 2011 році, але в деяких регіонах вони міцно закріпилася.

Нагадаємо, у жовтні у Сомалі унаслідок подвійного теракту в південному місті Байдоа загинули 20 людей, ще 40 осіб дістали поранення.

У вересні у столиці Сомалі Могадішо терорист-смертник атакував урядову будівлю. Унаслідок вибуху авто з вибухівкою, яке в’їхало у будівлю, троє військових загинули, ще 14 людей поранені, серед них шестеро дітей.

Поділитись: