У Страсбурзі попрощались з колишнім канцлером Німеччини Гельмутом Колем

2 липня, 2017 02:33
default/У Страсбурзі попрощались з колишнім канцлером Німеччини Гельмутом Колем
Зберегти
Вигляд
lead
У суботу 1 липня у Страсбурзі відбулась церемонія вшанування пам’яті колишнього федерального канцлера Німеччини Гельмута Коля, який помер який помер 16 червня на 88-му році життя.

У суботу 1 липня у Страсбурзі відбулась церемонія вшанування пам’яті колишнього федерального канцлера Німеччини Гельмута Коля, який помер який помер 16 червня на 88-му році життя.

Про це повідомляє Deutshe Welle.

У церемонії вшанування пам’яті Коля взяли участь лідери Євросоюзу, країн-членів ЄС та лідери і представники багатьох країн світу.

Також на церемонії був присутній президент України Петро Порошенко, повідомляє його прес-служба.

«Сьогодні тут, у Страсбурзі Німеччина, Європа і весь світ прощалися із великим німцем, великим Канцлером, який об’єднав Німеччину. Великим лідером об’єднаної Європи і великим другом України, який бачив Україну і український народ в родині європейських народів»,  — сказав Порошенко.

Президент Франції Макрон відзначив внесок колишнього канцлера Німеччини Гельмута Коля в історію об'єднаної Європи.

«Без цього життєвого досвіду ми усі не були б тут, ми не були б у змозі робити те, що робимо. Це були сміливі, мужні та історичні дії», — заявив Макрон.

Колишній президент США Білл Клінтон під час церемонії зазначив, що Коль «хотів створити такий світ, у якому ніхто б ні над ким не домінував». «Ви гарно з цим впорались у своєму житті. І ми любимо вас за це», — зауважив Клінтон.

Під час церемонії виступив також прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, який наголосив, що для Коля Росія була невід'ємною частиною об'єднаної Європи.

Нагадаємо, 16 червня колишній канцлер Німеччини Гельмут Коль помер у віці 87 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канцлер єдності Європи: 10 фактів про Гельмута Коля

Гельмут Коль був обраний федеральним канцлером Німеччини 1 жовтня 1982 року під час першого в історії парламенту вдалого вотуму недовіри чинному федеральному канцлеру Гельмуту Шмідту.

У 1991 році Коль втретє був обраний федеральним канцлером Німеччини після перемоги над прем'єр-міністром Саара Оскаром Лафонтеном. В результаті Коль став першим федеральним канцлером об'єднаної Німеччини. Коль обіймав цю посаду до 1998 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини