У світі ніхто не відповів за 81% убивств журналістів, які скоїли упродовж останніх 10 років — звіт
За 81% убивств журналістів у світі за останні 10 років нікого не притягнули до відповідальності. Найгірша ситуація в Сомалі, Сирії та Іраку.
Про це свідчить Глобальний індекс безкарності, який створив Комітет захисту журналістів (CPJ).
Лідером у рейтингу — найгіршою країною у світі за розкриттям убивств журналістів — залишається Сомалі. Там наразі є 25 таких нерозкритих справ. Другою йде Сирія (21), третьою — Ірак (18), а четвертою — Південний Судан (5). Місце країни в рейтингу залежить від кількості нерозкритих убивств журналістів щодо загальної кількості населення.
У CPJ зазначають, що причиною лідерства цих країн є конфлікти, політична нестабільність та слабка судова система.
А ось за абсолютною кількістю нерозкритих убивств журналістів найгірша ситуація у Мексиці — 27. Серед сусідів України у рейтингу фігурує лише Росія — 6 випадків.
Загалом у цей перелік потрапили 12 країн, у яких є щонайменше 5 нерозкритих справ щодо вбивств журналістів. Враховуються дані з вересня 2011 року по серпень 2021 року.
CPJ додали, що у 2020 році щонайменше 22 журналістів притягнули до відповідальності за вбивства, щоб помститися їм за їхню роботу. Це більш ніж удвічі більше, ніж у 2019 році.
Автори індексу резюмують, що у 2021 році кількість вбивств журналістів є близькою до показників 2020-го, але політична нестабільність в Афганістані та інших країнах ще може змінити ситуацію.
- Поділитися: