У багатьох країнах світу відбулись дійства приурочені до 101-річчя Геноциду вірмен.

Так, у Єревані президент Вірменії Серж Саргсян і разом з дружиною та членами уряду поклали квіти до вічного вогню на Меморіалі жертвам Геноциду вірмен Ціцернакаберд, передає news.am.

До Ціцернакаберду прибули також кілька світових знаменитостей, серед яких голлівудська зірка Джордж Клуні.

 

 

У Дніпропетровську на території Вірменської Апостольської Церкви св. Григора Лусаворича і вірменського культурного центру зібралися понад двісті представників вірменської громади міста, щоб вшанувати пам’ять жертв Геноциду вірменського народу 1915-1923 рр.

 

 

Протягом дня відбулися літургія, покладання квітів біля хачкару – вірменської святині у вигляді кам'яної стели з різьбленим зображенням хреста, автопробіг вулицями міста з вірменськими та українськими прапорами, висадження дерев у парку навпроти церкви і культурного центру.

 

Напередодні 101-річчя Геноциду Вірменські організації Нідерландів в центрі Амстердама організували ходу, тут же вони провели мітинг.

 

 

Вірмени Греції організували ходу в ім'я справедливості до посольства Туреччини в Афінах. Учасники ходи пронесли вірменський прапор довжиною в кілька метрів. 

 

Члени федерації молодих вірмен Канади 23 квітня організували в Оттаві акцію, приурочену до 101-річчя Геноциду вірмен. Мета акції полягала в тому, щоб підвищити рівень обізнаності про ці трагічні події.

Активісти організували й іншу акцію, зв'язавши один одного мотузками, що символізувало масову депортацію вірмен під час Геноциду. Хода закінчилася біля центру Рідо, де учасники акції лягли на землю, тим самим інсценувавши картину масового вбивства.

 

У Москві біля посольства Туреччини почався мітинг в пам'ять про Геноцид вірмен. В акції беруть участь близько півсотні осіб. Будівлю посольства оточили співробітники ОМОН і поліції.

 

Під егідою Національної асоціації колишніх вірменських бійців Опору 23 квітня в Парижі пройшов захід, присвячений пам'яті жертв Геноциду і вірмен, які віддали своє життя за Францію під час світових воєн.

Хода піднялася по Єлисейських полях до Тріумфальної арки, де біля вічного вогню були покладені квіти.

 

 

Нагадаємо, наразі 29 країн світу визнали, що в 1915 році владою Османської імперії на контрольованих нею територіях був організований і здійснений геноцид вірменського населення.

Геноцид вірмен також визнали окремі регіони і провінції Австралії, Великобританії, США, Іспанії та України.

/Фото news.am

Поділитись: