Війна

У Сирії опозиція за підтримки США почала наступ на ІД

Війна/У Сирії опозиція за підтримки США почала наступ на ІД
Зберегти
Вигляд

У Сирії опозиція за підтримки спецназу США почали широкомасштабний наступ на позиції угрупування «Ісламська держава» на півночі країни, в районі міста Манбідж, поблизу кордону з Туреччиною, повідомили в американській адміністрації, пише Reuters.

Як зазначається, головна мета операції полягає в тому, щоб відрізати ісламістів від турецької території.

«Це їхній «останній канал» доступу до Європи», – сказав один з американських представників.

За його словами, в наступі в основному беруть участь формування «сирійських арабів». Місцеві курди, у яких зберігається конфлікт з Анкарою, складають лише близько п'ятої частини, залучених в операцію. Вона проходить за підтримки сил спеціального призначення США, які інструктують загони сирійської опозиції на полі бою, але самі не беруть участі у військових діях.

«Вони будуть перебувати якнайближче (до сирійців), щоб здійснити цю операцію, але не будуть вступати в бій», – сказав про них співробітник адміністрації США. Він повідомив, що операція готувалася протягом декількох тижнів і може виявитися досить довгою.

Підтримку з повітря наступаючим нададуть ВПС США і літаки інших учасників міжнародної коаліції. За словами американських представників, Туреччина схвалила ці військові дії, які тривають поблизу її кордону з Сирією.

Пов`язані новини