У вересні 2017 року в Сирії загинули щонанайменше 54 військових приватних військових компаній Росії.

У вересні 2017 року в Сирії загинули щонанайменше 54 військових приватних військових компаній Росії.

Про це дізналася Російська служба ВВС завдяки документам, які передали матері одного із загиблих Євгена Алікова.

ВВС зазначає, що 54 загиблих найманці з Росії — це більше, ніж офіційні цифри за всі 3,5 року кампанії. За офіційними даними Міноборони РФ, за час операції в Сирії втрати особового складу збройних сил Росії склали 44 людини.

Видання з посиланням на чотирьох російських бойовиків, що воювали Донбасі, пише, що ФСБ бере з добровольців, які повертаються додому, розписку на п'ять років про нерозголошення. В іншому випадку у Росії їм загрожує кримінальне переслідування за статтею «найманство».

Матір загиблого розповіла, що в середині вересня 2017 року вона отримала документи після загибелі сина. Як з'ясувало  видання, серед них є розписка про отримання жетона ПВК «Вагнер» — в якому йдеться про те, що 19 травня 2017 року його отримав особистий номер М-3601. Стандартний номер жетона, який військовим видає Міноборони, складається з великої літери російського алфавіту і шестизначного числа, а номери бійців ПВК з Сирії скорочені до чотирьох цифр.

У жовтні 2017 року Reuters повідомило, що в Сирії за перші дев'ять місяців 2017 загинув щонайменше 131 російський громадянин без урахування офіційних втрат, про які повідомляє Міноборони.

Документ пронумерований як 131-й. Reuters повідомило, що в кожному з відомств, які реєструють смерть, нумерація таких документів починається з початку календарного року і ведеться послідовно. Відповідно номер кожної довідки відповідає числу загиблих до моменту реєструється смерті протягом року.

Довідка про смерть Євгена Алікова отримала номер 77. Він загинув в Тіасі 2 вересня. При цьому в опублікованому ВВС документі йдеться, що на його тілі відсутні «сліди будь-яких інфекційних захворювань».

Нагадаємо, 7 лютого міжнародна коаліція на чолі із США атакувала з повітря угрупування сирійських військ, що підтримують президента Башара Асада, внаслідок чого загинули сотні військових. 

Спершу телеканал CBS повідомив, що у зоні авіаудару, окрім інших військових, могли перебувати російські найманці «Вагнера».

Кількість вбитих російських найманців невідома. За різними даними, вона коливається від кількох військових до «близько 600 людей». Зокрема, російське видання «Новая газета» повідомила про 13 загиблих росіян внаслідок авіаудару США.

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT)  назвала імена декількох російських бійців «ПВК Вагнера», які були вбиті у Сирії 7 лютого внаслідок удару сил міжнародної коаліції на чолі з США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» створили, щоб не визнавати втрати російської армії у війні в Сирії — дослідники воєнних конфліктів

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile