У Сирії з січня по вересень 2017 загинули щонайменше 131 громадян Росії, які не були військовослужбовцям.

У Сирії з січня по вересень 2017 загинули щонайменше 131 громадян Росії, які не були військовослужбовцям.

Про це пише Reuters у своєму розслідуванні.

Видання оприлюднило фото довідки про смерть росіянина Сергія Піддубного, документ був виданий консульським відділом посольства РФ в Сирії 4 жовтня. Номер довідки — 131.

Фото: Reuters

Як зазначає видання, номер довідки відповідає кількості смертей, зареєстрованих дипустановою до з початку року. Нумерація довідок оновлюється щорічно, стало відомо Reuters.

Згідно з довідкою, Піддубний помер 28 вересня в місті Тіас, причина смерті — «обвуглювання тіла». Родичі Піддубного розповіли Reuters, що чоловік поїхав до Сирії для участі у військовій операції «за приватним контрактом».

У свідоцтві про смерть, виданому російським консульством в Дамаску, не вказано, що померлий робив в Сирії. У консульстві також заявили, що не займаються реєстрацією смерті військовослужбовців.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков у відповідь на запит Reuters повідомив, що у нього «немає інформації про окремих громадян, які відвідують Сирію».

Офіційна кількість загиблих російських військовослужбовців в Сирії в цьому році — 16.

Reuters заявляє, що агентству відомо про 26 випадків смертей учасників приватних військових компаній у Сирії за 2017 рік. Агентство посилається на інтерв'ю з родичами і друзями загиблих.

Нагадаємо, 7 жовтня Служба безпеки України заявила, що встановила особи 1587 учасників так званої приватної військової компанії «Вагнер», які брали участь у війні на Донбасі та Сирії.

За даними СБУ, з 15 серпня 2015 року учасники групи «Вагнер» діють у Сирії. Зокрема, 1350 осіб з групи були направлені до Сирії в райони Латакії та Хомса. 

СБУ заявляла, що встановила загибель 67 осіб з групи «Вагнер» в Сирії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile