У Таїланді в неділю, 24 березня, розпочалися перші за вісім років парламентські вибори. Така затримка пов’язана з військовим переворотом, який відбувся в країні у 2014 році. Таїланд перебуває під контролем військових після того, як тодішній командувач збройних сил країни Прают Чан-Оча скинув уряд, пов’язаний з екс-прем’єр-міністром Таксином Шинаватрою.

Як передає агентство Reuters, очікується, що цього разу явка серед 51,4 млн мешканців Таїланду, які мають право голосу, буде високою. Парламент Таїланду, Національна Асамблея, складається з двох палат.

Виборці голосують за нижню — Палату представників на 500 місць. У Верхню — Сенат — усіх 250 людей призначає військова хунта. Главу уряду на спільному голосуванні обирають представники обох палат. Для того, аби стати прем’єром, кандидатові достатньо отримати 376 голосів. Саме через особливість такої виборчої системи перемогу на цих виборах пророкують лідерам військової хунти.

У лютому 2019-го стало відомо, що головній потенційній опонентці Праюта Чан-Очі на парламентських виборах заборонили балотуватися. Опозиційна таїландська партія «Тхаі Ракса Чаат» планувала висувати принцесу Убол Ратані, сестру чинного короля Таїланду Махи Вачиралонгкорна на пост прем'єр-міністра Таїланду, однак скасувала це рішення через заяву монарха.

Попри найімовірнішу перемогу військових на цих виборах, у них бере участь низка опозиційних до тайської хунти партії. Серед них одна з найбільш авторитетних партій королівства «Пхиа Тхаї», очолювана Сударатом Кеюрафаном. Вона продовжує політику відстороненого внаслідок перевороту прем’єра Таксіна Чинавата. Інші — антитаксинівська й антигенеральська Демократична партія нового майбутнього (PAM) та Ліберальна партія.

Загалом у цьогорічних виборах бере участь 81 партія. Вперше у виборах братиме участь Партія нового майбутнього, створена автомобільним магнатом Тханатхоном та орієнтована на молодь.

Попередні результати виборів з’являться уже в ніч з 24 на 25 березня, а на остаточні доведеться чекати кілька тижнів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile