Численна акція протесту відбулася у столиці Грузії у середу ввечері. Проспектом Агмашенебелі пройшли сотні учасників «Маршу жіночої солідарності». Улаштували марш організації з захисту прав жінок. У рамках російськомовного партнерства Громадське публікує матеріал JAMnews.

Численна акція протесту відбулася у столиці Грузії. Проспектом Агмашенебелі пройшли сотні учасників «Маршу жіночої солідарності». Улаштували марш організації з захисту прав жінок. У рамках російськомовного партнерства Громадське публікує матеріал JAMnews.

Марш став відповіддю на акцію «Маршу грузин», яка відбулася напередодні. Учасники вимагали очистити Грузію від іноземців, які нелегально проживають у країні, а також виступали з різними ксенофобськими заявами.

А 19 липня на проспекті Агмашенебелі зібралися геть інші люди, які «марширували» за права жінок та проти нерівності, насильства і ксенофобії. Феміністки несли безліч плакатів, свистіли, скандували гасла в мегафон і палили фаєри.

Фото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnews

 

 

Байя Патарая, що представляє «Жіночий рух», каже, що до проведення акції їх спонукали нещодавні події, які вкотре засвідчили вразливість жінки у грузинському суспільстві. Кілька активістів «Маршу грузин» у соцмережах почали погрожувати груповим зґвалтуванням жительці Тбілісі Татії Долідзе, яка критикувала організаторів акції.

Фото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnews

«Коли соціально активна жінка спробувала критикувати фашистські заклики та сили, які керуються Кремлем, на неї та її родину почали нападати, і це не обмежилося образою і кібер-булінгом. Вони переросли в жахливі погрози, зокрема погрози групового   зґвалтування. Усе це — спроба змусити жінок замовкнути, змусити не висловлювати думки щодо питань управління країною. У той же час активність жінок украй необхідна, щоб країна розвивалася», —  каже Байя Патарая.

Серед учасників акції чимало чоловіків, які теж говорять про нерівноправне ставлення до жінок у грузинському суспільстві та виступають проти ксенофобських груп, нетерпимих, зокрема, і до жінок.

Фото: Агнєшка Зієлонка/JAMnewsФото: Агнєшка Зієлонка/JAMnews

/Агнешка Зієлонська

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: